HAKKIMIZDA

FİRMAMIZ

Özkaya İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ’nin kökleri 1970 yılında kurulmuş olan “Mehmet Ali ÖZKAYA- İnşaat Yüksek Mühendisi – Müteahhit” isimli şahıs firmasına uzanmaktadır. 

Şirketimiz inşaat sektöründe teknik bilginin vurgulanması gerektiği prensibi ile yola çıkmış ve mühendislik yönünü, müteahhitlik yönünden önde tutmuştur. Bu bağlamda firmamız gerek özel sektör olsun, gerek kamu sektörü olsun, özellik arz eden mühendislik yapılarında görev almayı hedef seçmiştir.

Betonarme sahasında ön germeli ve art germeli elemanlar kullanılarak yapılmış üst geçitler, F35 uçaklarının üretim binası, çelik alanında ise Türkiyede gökdelenlerde dahi nadir uygulaması bulunan 650 lik HEA profilli çelik yapımız firmamızın isim yapmayı seçtiği konulara örnek olarak gösterilebilir.

Firmamızın önemli bir diğer prensibi ise kaliteli imalatı ucuz fiyat sunmanın ötesinde tutmaktır. Bu prensibin firmamıza geçmiş yıllarda hem özellik arz eden işler getirdiği, hem de uzun vadede müşterilerimizle aramızda bir güven duygusu tesis ettiği yaşadığımız bir gerçektir. Kalite kontrol yönetimini daim kılmak için sahip olduğumuz ISO 9001,14001  ve 18001 belgelerinin gereklerini ödün vermeden denetlemekteyiz.

Şirketimizin 2019 yılı sermayesi 5.000.000 TL, cirosu 20.000.000 USD olsa da, geçen yılların şirketimize kattığı en büyük değeri sayısı 100’e yaklaşan yetkin personel ailemiz olarak görmekteyiz.